TEKNOLOJİMİZ

1-ScanX-DUO
Çekilen röntgen filmlerinde, geleneksel yöntemlere göre 5 kat daha az x-ışınına (radyasyon) maruz kalınmaktadır. Böylece zararlı ışınlardan olabildiğince uzak kalmış oluruz. Çocuk hastalar için özel tasarlanmış küçük boyutlu fosfor plaklar sayesinde, çocuk hastalarda da mükemmel bir görüntüye ulaşmak scanx-duo ile mümkündür.

2-Coltene PerFect
Coltene PerFect TCS II radyofrekans ile çalışan, dokuya hiçbir şekilde zarar vermeyen, dişeti ve yumuşak doku şekillendirmek için kullanılan elektrocerrahi bir alettir.

Coltene PerFect TCS II Nerelerde Kullanılır ?
Coltene PerFect TCS II ‘nin kullanıdığı en önemli tedavi, pembe estetiğin sağlanması için dişeti ve yumuşak dokunun şekillendirilmesidir.
Diğer kullanım alanları şu şekilde sıralanabilir :
Kanamanın durdurulması
Dişeti büyümesinin ortadan kaldırılması
Gömük dişlerin üzerlerinin açılması
Dişeti altındaki çürük sınırının ortaya çıkarılması
İmplant üzerindeki yumuşak dokunun açılması

3-Smartject
En büyük avantajı, hastanın anestezi sırasında hiçbir acı hissetmemesidir. Bunun nedeni anestezi uçlarınınözel tasarlanmış 33 gauge inceliğinde olmasından kaynaklanmaktadır. Smartject sayesinde dil ve dudakta hiçbir uyuşma olmaksızın sadece dişin uyuşturulması sağlanmaktadır. Geleneksel uyuşturma yöntemlerinde dudak ve dilde uyuşma söz konusu olup yaklaşık 3-4 saat bu uyuşukluğun geçmesi beklenmektedir. Ama smartject ile müdahale sonrası hasta hemen normal yaşantısına geri dönebilmektedir.
Başka bir avantajı ise çocuk hastaların iğne korkusunu smartject sayesinde hızlı bir şekilde atlatmasıdır. Bilindiği üzere çok küçük yaşlardan itibaren çocuklara yapılan iğneler bilinç altında acıyla eşleştirilmektedir. Kliniğe gelen çocuk hasta iğneyi gördüğü taktirde bu acıları tekrar yaşayacağını düşünmeye başlar. Smartject’in eşsiz yapısıyla çocukların bilinçaltındaki bu iğne korkusu rahatlıkla atlatılabilmektedir.

4-Endomate ve Smarpex sistemleri
Kanal tedavisinin başarısını etkileyen en önemli faktörlerden birisi kanalların şekillendirilip, kökün ucuna kadar ulaşılabilinmesidir. Kök içerisindeki kanallar yeterli miktarda genişletip şekillendirilmez ise bu bölgelerde mikroorganizma kolonizasyonu oluşur. Uzun süre sonra buradaki mikroorganizmalar aktive olarak tekrardan dişte apse oluşumuna neden olabilir. Endomate kök içerisindeki kanalların mükemmel bir biçimde şekillendirilmesini sağlar. Bu sayede kanal tedavisinin başarısı arttırılmış olur. Bir diğer önemli faktör ise kök içersindeki kanalların uç kısmına kadar temizlenebilmesidir. Kanal preperasyonu kök ucunun 1 mm gerisine kadar yapılmaz ise ulaşılamayan bu bölgelerde mikroorganizma birikip apse oluşumunu tetikleyebilir. Smarpex kanal boyunu tespit edip yeterli temizlik sağlanana kadar yönlendiren bir sistem olup, kanal tedavisinin başarılı olmasında çok önemli bir faktördür.

5-Diş beyazlatma teknolojisi
Ofis uygulamasında kullanılan beyazlatma ajanları, belli dalga boyuna sahip özel tasarlanmış ışık cihazlarıyla desteklendiği taktirde beyazlatmanın etkisini çok daha fazla arttırmaktadır. Bu sayede istenilen beyazlatma tonuna rahatlıkla ulaşılması sağlanmaktadır.